12 вересня на базі Почапинського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» проходив районний семінар вчителів української мови і літератури на тему «Формування, реалізація й корекція комунікативних умінь і навичок учнів у процесі навчальної діяльності на уроках української мови і літератури».

Запропонована вчителем української мови і літератури Самелюк Наталією Володимирівною організація навчального процесу разом із учнями 8 класу на уроці української мови «Узагальнення й систематизація знань із теми «Словосполучення» сприяла розвитку творчого мислення, культури спілкування, читацьких інтересів, самоствердженню особистості. Ефективність уроку підвищувалася впровадженням як традиційних методів навчання інноваційних освітніх технологій так і з використанням творчо-дослідницьких та інтерактивних технологій навчання.

Розкриваючи тему семінару через проведення уроків української словесності у 8 класі та уроку позакласного читання з української літератури « Поезія 20-х роківXXст..» у 11 класі вчитель напружено, науково обгрунтовано, розкриваючи творчі здібності учнів у процесі вивчення української мови та літератури сприяла здобуттю знань учнями самостійною роботою думки, диференціювала та індивідуалізувала процес навчання, залучала учнів до випереджувального навчання, стимулюючи роботу з додатковою літературою; розвивала аналітичне мислення, вміння робити узагальнення; формувала в учнів навички самооцінки й самоконтролю своєї навчальної діяльності. На уроці літератури, захищаючи власні творчі проекти, учні прагнули збагатити себе знаннями про даний період в українській поезії, зокрема, про творчість Максима Рильського та Володимира Сосюри, демонструючи виразне читання поезій. Даний вид роботи на уроці є одним із шляхів підготовки учнів до ЗНО, формування цілісної й освіченої молодої особистості, яка через красу поетичного слова сприймає красу, світ, народ і його історію.

На урок був запрошений Лаврега М. Т., учитель історії Почапинського НВК, краєзнавець, який читав свої власні вірші, ділився роздумами про поезію та її місце в житті людини.

Третім етапом семінару була презентація класного проекту учнів 11 класу ( класний керівник Самелюк Н. В.) « Жителі сіл Почапинці та Верещаки – учасники АТО». Емоційними були виступи учнів, не на одному обличчі з’явилися сльози. За спинами одинадцятикласників майоріли Державний Прапор України і переданий учням Почапинського НВК прапор від земляків, які воюють на Сході України. Готуючи такі проекти, учні переповнюються гордістю і власною відповідальністю за долю своєї країни, усвідомлюючи себе громадянами своєї країни, своєї держави, ім’я якій - Україна.

/Files/images/20161012_092203.jpg /Files/images/sem_vch_ukr_movi/20161012_092224.jpg
/Files/images/sem_vch_ukr_movi/20161012_093402.jpg /Files/images/sem_vch_ukr_movi/20161012_101304.jpg
Кiлькiсть переглядiв: 861

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.