3 березня у Журжинецькому НВК відбувся семінар-практикум «Використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) на уроках обслуговуючої праці». За планом семінару заняття з учителями району проводила Підопригора Марія Валеріївна.
В основу плану лягло застосування комп’ютерних технологій на уроках. Комп’ютеру належить чільне місце серед сучасних інформаційних засобів навчання. Перелік професій, пов’язаних з використанням ІКТ, дедалі ширшає. Тому вміти працювати з ним повинен кожний, і школа не може стояти осторонь цієї справи. Використання ІКТ у навчальному процесі і в позаурочній діяльності є актуальною проблемою сучасної шкільної освіти. Сьогодні необхідно, щоб кожен учитель-предметник міг підготувати і провести урок з використанням комп’ютерних технологій, як це зробила Марія Валеріївна. Такий урок наочний, барвистий, інформативний, інтерактивний, економить час учителя й учня. Він дозволяє школяреві працювати у своєму темпі, а вчителеві дає можливість оперативно проконтролювати й оцінити результати навчання. Дозволяє наочно показати практичні цінності виконуваних робіт, скомпонувати кілька різних технік у одну гармонійну картину. Це переводить виконання простих вправ із площини «дитячої творчості» до «дорослих проектів».Марія Валеріївна молодий спеціаліст, який працює четвертий рік, але зарекомендувала себе творчою, енергійною, здібною вчителькою. Спостерігаючи за процесом її роботи можна тільки радіти, що то такі молоді люди віддають свої знання і вміння дітям. Це знайомо і близько Марії Валеріївні, адже сама вона мама двох діток і розуміє, що навчання має бути цікавим. Невимовною творчою енергією переповнена ця молода людина – на роботі здібний педагог та гарна господиня і прекрасна людина.У практичній частині учителі технічної праці та обслуговуючих видів праці долучились до майстер-класу «Технологія виготовлення елементів канзаші».Зараз це мистецтво популярне у багатьох країнах, в тому числі і в Україні.

Наші майстри внесли у канзаші український колорит, використовуючи кольори і символіку притаманну лише нашому народові. Виготовляють з модулів не тільки прикраси для волосся, а й різні предмети інтер’єру, брошки, кольє, панно, а також цій техніці оздоблюють текстильні вироби. Тому ця техніка є актуальною для вивчення учнями у школі.
Другий майстер-клас «Технологія декорування предметів інтер’єру у техніці декупаж». По суті, це виготовлення колажу, паперова аплікація або оздоблення різної поверхні.
За допомогою цієї техніки можна декорувати різні предмети: меблі, альбоми для фотографій, тарілки, кераміку, шафи, рамки, дзеркала, зошити, записні книжки і так далі.
Такі уроки, мають надзвичайну цінність, сприяють розвитку творчості і креативності у роботі, захоплюють дітей, спонукають їх до пошуку нових технік та видів декоративно-прикладного мистецтва.
Слід доповнити, що кабінет обслуговуючої праці оформлений відповідно до сучасних вимог, в ньому знаходиться багато дитячих творчих робіт, які свідчать про багатогранну роботу молодого педагога Підопригори Марії Валеріївни.
В.М.ГРИЦЕНКО, методист РМК відділу освіти

Кiлькiсть переглядiв: 866

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.