Навчаємося та розвиваємося

У процесі розвитку українського суспільства неабиякого поширення набуває гуманне, милосердне та дбайливе ставлення до дітей, які мають порушення фізичного та психічного розвитку. Такі діти мають право на одержання повноцінної освіти, незалежно від фізичного розвитку та стану здоров’я.
До 2010 року діти з особливими освітніми потребами мали змогу навчатися індивідуально або у спеціальних школах, окремо від інших дітей.
Законодавчі документи про інклюзивну освіту, дають можливість певним категоріям таких дітей перебувати в оточенні ровесників та навчатися у звичайних навчальних закладах.
На сьогоднішній день у загальноосвітніх школах та навчально-виховних комплексах нашого району організовано інклюзивне навчання для 6-тьох дітей з особливими освітніми потребами.
Щоб надавати якісні освітні послуги дітям з порушеннями психофізичного розвитку, потрібні досвідчені фахівці, які б мали теоретичні знання та практичні навички у роботі з ними: психологи, логопеди, дефектологи, сурдопедагоги, тифлопедагоги…
Корекційні заняття з дітьми з особливими освітніми потребами є важливою складовою інклюзивного навчання.
20 жовтня 2017 року відбувся районний виїзний семінарспеціалістів психологічної служби району, організований з метою обміну досвідом роботи щодо організації проведення корекційної роботи з дітьми з різними видами порушень психофізичного розвитку. Практичні психологи та соціальні педагоги відвідали з робочим візитом комунальний заклад «Корсунь-Шевченківський багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр «Надія» Черкаської обласної ради.
Відеопідбірка фрагментів занять з досвіду роботи корекційних педагогів закладу з учнями, які мають труднощі у навчанні з порушеннями мовлення, слуху, зору, опорно-рухового апарата, психічного та інтелектуального розвитку, викликала інтерес до простих, але водночас і результативних видів, методів, прийомів діяльності, які кожний спеціаліст може використати у роботі з дітьми.
Сподіваємось, що такий навчальний семінар спонукав спеціалістів, які працюють в районі до творчого пошуку власних родзинок у проведенні корекційно-розвивальних занять з дітьми з ООП, які навчаються у загальноосвітніх закладах району…
Завідуюча районною ПМПК Уманська О.В.,
пр. психолог Журжинецького НВК Пасіченко Н.В.

***

Пізнання національного ментального досвіду як умова розвитку особистості педагога

Як важливо, сьогодні, в умовах реформування освіти зберегти і навчитись педагогу відновлювати внутрішній ресурс, особистий творчий потенціал, тим більше не втратити прагнення до саморозвитку.

Так районний семінар, проведений 21 жовтня, сприяв створенню умов для підвищення рівня професійних компетентностей та розвитку творчого потенціалу спеціалістів психологічної служби району. Практичні психологи і соціальні педагоги навчальних закладів побували на виїзному семінарі в с. Легедзине Тальнівського району в заповіднику «Трипільська культура», мали можливість доторкнутись до історико-культурної спадщини українського народу, зробити крок до пізнання національного ментального досвіду.

Дізнались багато цікавого про давнє минуле. Побачили експонати (знаряддя праці, посуд, зброю, стародавні керамічні вироби, якими користувались наші пращури). Через тисячоліття це наблизило нас до давнього побуту, соціального устрою, звичаїв, традицій, ритуальних знань перших землеробів-трипільців.

Проходячи по залах музею, можна було побачити, як удосконалювалася люди, стаючи вмілішими, майстернішими, більш цивілізованими. Поволі відчувається гордість за те, що живучи багато століть тому, вони уміли облаштовувати свій побут з такою ретельністю і вправністю.

В місці, де зустрічається минуле і сьогодення, відчуваєш свій зв'язок з багатьма поколіннями людей, що жили упродовж століть на нашій рідній землі, відчуваєш як дух тих часів наповнює тебе, розумієш, «…що характер трипільців кружляє у крові сучасних українців і завжди в їх ділах…»

Ми ж іще додали до своєї скарбнички досвіду діагностику власного енергетичного поля, яке визначили з допомогою незвичної конструкції. Називається вона в народі «Енергетичний павук». Його, незрозумілі нам, на перший погляд, хаотичні обертання, - насправді дуже логічні, бо відображають силу енергетичного поля кожної окремої людини. Хтось скаже: «Містика!», а ми з розумінням віддамо належне науці…

Спеціаліст психологічної служби Смільченецького НВК Невмивана Л.К.

Завідуюча РПМПК Уманська О.В.

19.03.2014

/Files/photogallery/2014-03-19 09.46.07.jpg/Files/photogallery/2014-03-19 09.36.27.jpg/Files/photogallery/2014-03-19 09.36.34.jpg/Files/photogallery/2014-03-19 09.37.09.jpg/Files/photogallery/2014-03-19 09.50.59.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 846

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.