Про державну організацію «Українське агентство з авторських та суміжних прав»

Державна організація «Українське агентство з авторських та суміжних прав» (далі -Агентство) є організацію колективного управління, яка діє на підставі Статуту, затвердженого Наказом Державної служби інтелектуальної власності України від 11 грудня 2013 року і зареєстрованого Шевченківською районною у м. Києві державною адміністрацією від 13.12.2013 року, Свідоцтва Державного департаменту інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України про облік організації колективного управління № 3/2003 від 22.08.2003 р. та згідно із статями 47-49 Закону України «Про авторське право і суміжні права» від 23.12.1993 р. № 3792-XII (далі - Закон) управляє на колективній основі майновими правами суб'єктів авторського права.
Агентство є єдиною в Україні організацією, яка має міжнародне визнання, зокрема, є постійним і повноважним членом Міжнародної конфедерації товариств авторів та композиторів (СІ8АС), що об'єднує 234 авторсько-правових товариств у 121 країнах світу. У рамках співпраці з членами СІЗАС Агентством укладені договори з організаціями колективного управління (ОКУ) іноземних держав (США, Великобританії, Німеччини, Франції, Білорусії, Молдавії, Росії, Італії, Іспанії та ін.) про взаємне представництво інтересів по забезпеченню охорони майнових прав іноземних авторів та їх правонаступників.
Відповідно до своїх повноважень, передбачених положеннями статей 47-49 Закону, Агентство здійснює збір, розподіл та виплату авторської винагороди для понад 4 тисяч українських авторів та більше ніж 2,5 мільйонів іноземних, інтереси яких представляє на підставі укладених договорів, власне з авторами (правонаступниками) чи правовласниками, або ж з відповідними іноземними авторсько-правовими організаціями.
Звертаємо Вашу увагу на те, що всі суб'єкти господарювання, які використовують у своїй діяльності твори, зобов'язані отримати дозвіл на право їх використання від суб'єкта авторського права або організації колективного управління, якій ці права передані в управління.
Відповідно до ст. 41 Конституції України, гл. 35-36 Цивільного Кодексу України, ст.ст.15, 17, 39-40, 43 Закону, використання об'єктів авторського права може здійснюватися лише з обов'язковою сплатою суб'єктам авторських прав за це використання відповідної винагороди, зокрема це стосується використання об'єктів авторського права шляхом публічного виконання.
Доводимо до вашого відома, що відсутність ліцензійного договору на публічне виконання музичних творів, а саме використання музичних творів без виплати належної винагороди є прямим порушенням авторського права. Згідно зі ст. 51 Закону захист особистих немайнових і майнових прав суб'єктів авторського права і (або) суміжних прав здійснюється в порядку, встановленому адміністративним, кримінальним і цивільним законодавством.

9 серпня 2014р. в приміщенні Черкаської обласної адміністрації відбулось чергове засідання координаційної Ради з питань захисту інтелектуальної власності в Черкаській області. За результатами наради було вирішено посилити роботу з користувачами об'єктів інтелектуальної власності, місцевими органами влади та правоохоронними органами.

Зокрема, було обговорено необхідність активізації роботи в районних центрах Черкаської області щодо укладення договорів районними будинками культури, організаторами концертних заходів, теле та радіо мовниками.

З метою уникнення порушень в сфері авторського права та приведення правовідносин у відповідність до вимог діючого законодавства, Вам необхідно терміново звернутися до представника Державної організації «Українське агентство з авторських та суміжних прав» у Черкаській області Щербатюк Тараса Олександровича (096 390-16-56), для укладення договорів на користування об'єктами прав інтелектуальної власності.

Кiлькiсть переглядiв: 578

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.