Дотримання Законів

Сучасний розвиток інформаційно-комунікаційних технологій значно розширив діапазон можливих правопорушень у сфері творчої та інтелектуальної діяльності, у тому числі й у сфері авторського права.

Стаття 50 Закону України “Про авторське право і суміжні права” містить перелік дій, які можуть кваліфікуватися як порушення авторського права і є підставою для звернення до суду за захистом.

Найпоширенішими порушеннями авторського права є незаконне розповсюдження творів, зокрема, розміщення без отримання відповідного дозволу автора творів в інформаційних мережах, наприклад, Інтернеті для вільного доступу, завантаження твору або його частини в пам’ять мобільного телефону та інше, тобто плагіат.

У Законі України «Про авторське право та суміжні права» дається таке визначення плагіату: «опри­люднення (опублікування), повністю або частково, чужого твору під іме­нем особи, яка не є автором цього твору».

А тому педагогічним працівникам, які готують цифрові ресурси та матеріали на педагогічні виставки, у Всеукраїнські педагогічні видання, в місцеву пресу, на власні сайти або сайт відділу освіти, необхідно дотримуватись законів “Про авторське право і суміжні права”.

Кiлькiсть переглядiв: 68

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.